English Slovensky Deutsch
picture
picture
picture

Podujatia a udalosti

Pozrite si podujatia, ktoré u nás prebiehajú v posledných dňoch.

Jana Brisudová & Julie Haluzová

Jana Brisudová & Julie Haluzová
2.12.2017 - 12.1.2018

Decembrová výstava v Savoy Gallery so stručným podtitulom Dve prezentuje tvorbu dvoch výrazných a nezameniteľných osobností súčasnej bratislavskej výtvarnej scény – sochárky Jany Brisudovej a maliarky Julie Haluzovej. Sochárka Jana Brisudová za uplynulé desaťročie vytvorila množstvo pôsobivých komorných diel, ba odvážila sa ako jedná z mála našich sochárok i na kompozície s monumentálnejšími rozmermi.Jej pôsobivé bronzové sochy charakterizujú čisté a oblé línie, veľkoryso modelované objemy a dynamické gestá, technická dokonalosť stvárnenia a výrazová sila prameniaca z klasického sochárskeho tvaroslovia, štylizovaného do poeticko-lyrickej sochárskej reči. Vo svojej tvorbe čerpá z literárnych prameňov i antických mýtov, využíva symboliku a podobenstvá, hľadá hlbší význam každodenných situácií i javov a ich paralely k antickej dráme, čo prepožičiava jej sochám príchuť tajomna a neznáma.V širokej palete jej diel nájdeme antické motívy, figurálne kompozície a akty, zvieracie postavy i húfy rozprávkových i dravých rýb a morských potvor.Je to však najmä postava ženy, ktorá sa pre Janu Brisudovú stáva stelesnením veľkých tém z histórie i mytológie, poézie a hudby, zároveň však tlmočí i najvnútornejšie pocity a stavy duše i mysle súčasného človeka. Na výstave pred nami defilujú bohyne, kráľovné i múzy, ale predovšetkým ženy ako zosobnenie krásy, pôvabu, ale aj sily a veľkého odhodlania. Očaria diváka svojimi vznosnými vertikálami, ale i dojemnými gestami nehy a odovzdania. Sú plné emócií a túžob, rezonuje v nich jemný nádych erotiky, ale i tieň osudovosti a drámy.

Prezrite si virtuálnu prehliadku

Luxusná vstupná čast hotela s recepciou a komfortným sedením pre hostí.

Reštaurácia je štýlovou kombináciou klasického kvalitného servisu a moderného dizajnu. Šéfkuchár Jozef Riska a jeho tím Vás prevedie našimi delikatesami.

Radisson Blu Carlton Hotel je ideálnym miestom na usporiadanie konferencií, videokonferencii, organizovanie svadieb a stretnutí. Hostia majú k dispozícii zdarma pripojenie na vysokorýchlostný internet ako aj plne vybavené biznis centrum.

Bar je stále populárnym miestom stretnutí pri koktejloch, káve, alebo chutných snackoch servírovaných v príjemnom prostredí, pri hudbe klavíra.

Galéria, situovaná v prízemných priestoroch kancelárskej budovy Mostová 2, počas pravidelných výstav prezentuje rôzne diela súčasných mladých a menej známych slovenských umelcov.

Verejné podzemné parkovisko priamo prepojene s hotelom Carlton a Savoy kanceláriami, otvorené 24/7, s kapacitou 400 parkovacích miest na 4 podlažiach.

SMTP Error: The following recipients failed: